•    
    • بنر صفحات داخلی مانا
    • معرفی شرکت

     این شرکت در تاریخ 26/09/1353تحت شماره 20343 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران بنام شرکت ساختمانی مانا (سهامی خاص) به ثبت رسیده است. سهامداران اولیه شامل شرکتهای برل، راندمان، بوسار، صنایع فلزی ایران و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده و در سال 1356 سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نام شرکت را به شرکت ساختمانی گسترش و نوسازی صنایع ایران (سهامی خاص) تغییر داد و مرکز اصلی شرکت: تهران، خیابان شهید استاد مطهری، پلاک 193 می باشد. این شرکت از بدو تأسیس در زمینه اجرای پروژه های پیمانکاری صنعتی ریلی و به عنوان بازوی اجرایی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نقش عمده ای داشته است به گونه ای که بیش از دهها کارخانه بزرگ و صنعتی و ساختمانهای ملی درجای جای کشورمان بدست توانمند مهندسین این شرکت اجرا شده است...

     این شرکت در تاریخ 26/09/1353تحت شماره 20343 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران بنام شرکت ساختمانی مانا (سهامی خاص) به ثبت رسیده است. سهامداران اولیه شامل شرکتهای برل، راندمان، بوسار، صنایع فلزی ایران و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده و در سال 1356 سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نام شرکت را به شرکت ساختمانی گسترش و نوسازی صنایع ایران  (سهامی خاص) تغییر داد و مرکز اصلی شرکت: تهران، خیابان شهید استاد مطهری، پلاک 193 می باشد. این شرکت از بدو تأسیس در زمینه اجرای پروژه های پیمانکاری صنعتی ریلی و به عنوان بازوی اجرایی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نقش عمده ای داشته است به گونه ای که بیش از دهها کارخانه بزرگ و صنعتی و ساختمانهای ملی درجای جای کشورمان بدست توانمند مهندسین این شرکت اجرا شده است، از جمله پروژه های شاخص صنعتی و ملی می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

          احداث نیروگاه غرب در همدان

          احداث کارخانه هپکو اراک

          احداث ساختمانهای جدید مجلس شورای اسلامی

          احداث برج وزارت نیرو

          احداث کارخانه فولاد بندرعباس

          احداث کارخانجات صنایع جنبی مس کرمان

     در اواخر سال 1386 در راستای اجرای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مالکیت شرکت به بخش غیر دولتی منتقل و سهامدار اصلی آن شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) می باشد. در تیرماه سال 1388 نام شرکت به شرکت ساختمانی گسترش و نوسازی صنایع ایراینان مانا تغییر و ثبت قانونی شد.

     با تغییر مالکیت شرکت از بخش دولتی به بخش خصوصی با توجه به استراتژی شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (میدکو) این شرکت نیز یکی از بخشهای اهداف استراتژیک خود را اجرای پروژه های معدنی قرار داده است در این راستا در مدت 4 سال گذشته بیش از 5 پروژه بزرگ صنعتی و معدنی توسط این شرکت در منطقه کرمان در حال اجرا است که از جمله آنها:

          پروژه احداث کارخانه کک سازی زرند کرمان بصورت  EPC

          پروژه احداث کارخانه فولاد بوتیای کرمان بصورت EPC

          پروژه احداث کارخانه ذغالشویی پابدانا

          پروژه احداث کارخانه کنسانتره جلال آباد

          پروژه احداث کارخانه گندله زرند و بوتیا می باشد.

      

      زمینه های اصلی فعالیت

     شرکت مانا با هدف اجرای پروژه های بزرگ ابنیه سنگین فلزی و بتنی ایجاد شده بود و در مدت فعالیت خود بیش از 167 پروژه بزرگ صنعتی، عمرانی (دانشگاهی-اداری)، سدسازی اجرا نموده است.

          اهم زمینه های فعالیت این شرکت شامل:

         اجرای پروژه های بزرگ صنعتی و معدنی در قالب قراردادهای مختلف EPC و EC و C

         اجرای پروژه های بزرگ ساختمانی شامل ساختمانهای خاص (بلند مرتبه بانکها- دانشگاهها و مراکز علمی) و دولتی

         اجرای پروژه های بزرگ آبی شامل سد و شبکه- خطوط انتقال

         اجرای پروژه های انبوه سازی ساختمان مبتنی بر روشهای نوین و مصالح نوین

         اجرای پروژه های صنایع دریایی (موج شکن- بندر- اسکله)

         اجرای پروژه های تاسیسات نفت و گاز و پالایشگاهی

         اجرای پروژه های راه و راه آهن و فرودگاهی

     این شرکت با استفاده از تجربه بالای اجرای خود و با بهره گیری از مدیریت نوین مبتنی بر استفاده از توان فنی و مهندسی داخلی و همکاری با شرکتهای همکار خارجی سعی در توسعه و گسترش صنایع کشورمان خصوصاً در بخش صنعتی فولاد را دارد در این راستا پروژه های صنعتی بزرگی را با بهره گیری از شرکتهای همکار خارجی اجرا می نماید.